#ОСОБЛИВОСТІ


Вимоги щодо реєстрації осіб для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні 2020 року1. Дія цих Вимог поширюється на закріплені за Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти (далі - ХРЦОЯО) області для обслуговування (Полтавська, Сумська, Харківська).


2. Подання реєстраційних документів особами, які бажають пройти пробне зовнішнє незалежне оцінювання (далі – пробне ЗНО) здійснюється в строк, що встановлюється наказом Українського центру оцінювання якості освіти, з 03.01.2020 по 24.01.2020.


3. Особа, яка реєструється для проходження пробного ЗНО, має подати до ХРЦОЯО у визначений цими Вимогами спосіб реєстраційну заяву та оплатити послугу із проведення пробного ЗНО.


4. Реєстрація на участь у пробному ЗНО вважається завершеною після надходження коштів для оплати послуг із проведення пробного ЗНО.


5. Особа має самостійно сформувати реєстраційну заяву, скориставшись спеціальним сервісом, розміщеним на веб-сайті ХРЦОЯО, указавши такі дані:

- прізвище, ім'я, по батькові;

- дата народження;

- адміністративно-територіальна одиниця, де проживає особа;

- контактний телефон;

- електронна адреса (за наявності);

- категорія учасника:

- випускник закладу загальної середньої освіти поточного року (з вибором закладу навчання);

- учень (слухач) закладу професійної (професійно-технічної) освіти (з вибором закладу навчання);

- студент закладу вищої освіти (з вибором закладу навчання);

- випускник минулих років;

- учень 10го класу;

- перелік навчальних предметів (у разі одночасного проведення пробного ЗНО з декількох навчальних предметів особа може зареєструватися для складання тесту лише з одного із цих навчальних предметів);

- мова, якою особа бажає отримати завдання пробного тесту;

- населений пункт, де особа буде проходити пробне ЗНО:

- Полтавська область: міста Гадяч, Карлівка, Кобеляки, Кременчук, Лубни, Миргород, Пирятин, Полтава;

- Сумська область: міста Глухів, Конотоп, Охтирка, Ромни, Суми, Шостка;

- Харківська область: міста Балаклія, Ізюм, Красноград, Куп’янськ, Лозова, Харків, Чугуїв;

- населений пункт, де особа буде проходити пробне ЗНО з іноземних мов:

- Полтавська область: міста Кременчук, Лубни, Полтава;

- Сумська область: міста Суми, Шостка;

- Харківська область: місто Харків;

- інформація про необхідність створення особливих умов для осіб з особливими освітніми потребами:

- присутність перекладача жестової мови (перекладача-дактилолога) в аудиторії, де відбувається пробне ЗНО;

- надання перед початком проведення пробного ЗНО в аудиторії тексту промови інструктора;

- надання можливості використання слухового апарата, імпланта;

- надання в письмовій (друкованій) формі озвучених текстів до завдань, що спрямовані на перевірку сформованості вмінь і навичок, необхідних для розуміння мови на слух;

- надання можливості використання оптичного збільшувача (лупи) або електронного збільшувача;

- надання зошитів із завданнями та бланків відповідей, надрукованих шрифтом кеглем 16;

- надання можливості виконання роботи в аудиторії, що розташована на першому поверсі.


6. Після заповнення електронної форми реєстраційної заяви для кожної особи, яка заповнила таку форму на веб-сайті ХРЦОЯО створюється інформаційна сторінка учасника пробного ЗНО «Особистий кабінет» (далі – Особистий кабінет), доступ до якої здійснюється за персональним кодом та РІN-кодом, які генеруються автоматично.

В особистому кабінеті розміщується:

- згенерована реєстраційна заява;

- реквізити для сплати кожного замовленого предмета окремо;

- доступ до сервісу онлайн оплати;

- інформація щодо обробки заяви;

- інформація щодо отримання оплати;

- запрошення та картка учасника пробного ЗНО;

- доступ до сервісу з визначення результатів пробного ЗНО;

- опитування (у разі необхідності).


7. Після заходу в Особистий кабінет особа повинна:

- роздрукувати реєстраційну заяву та реквізити для сплати кожного замовленого предмета окремо;

- власноруч оформити реєстраційну заяву;

- завантажити оформлену заяву, скориставшись спеціальним сервісом, розміщеним на інформаційній сторінці, протягом трьох робочих днів із дня створення реєстраційної заяви, але не пізніше 25.01.2020;

- оплатити послуги в будь-якій фінансовій установі або через послугу електронного платежу протягом трьох робочих днів із дня створення реєстраційної заяви, але не пізніше 25.01.2020;

- перевірити статуси отримання оплати та обробки заяви через п’ять робочих днів із дня оплати та отримання ХРЦОЯО реєстраційної заяви, але не пізніше 31.01.2020.


8. Факт надходження реєстраційної заяви до ХРЦОЯО є підставою для опрацювання персональних даних у процесі підготовки та проведення пробного ЗНО відповідно до вимог Закону України "Про захист персональних даних".


9. Особа може додати предмет пробного ЗНО в Особистому кабінеті в межах часу, відведеного для реєстрації. У такому разі особа має оплатити послугу із проведення пробного ЗНО із доданого предмета та повторно завантажити реєстраційну заяву.


10. Особа, яка сплатила за участь у пробному ЗНО пізніше 25.01.2020, або, кошти якої надійшли на розрахунковий рахунок після 31.01.2020, не підлягає реєстрації, а сплачені кошти повертаються на підставі письмової заяви у безготівковій формі.


11. Особа, яка зареєструвалася, але бажає відмовитися від участі у пробному ЗНО, має забезпечити отримання відповідної письмової заяви не пізніше 31.01.2020.


12. Особа, яка зареєструвалася, але не взяла участь у пробному ЗНО, має право отримати комплект тестових матеріалів пробного ЗНО у відповідному пункті проведення протягом трьох робочих днів (ураховуючи день проведення).


13. У разі невиконання умов, зазначених у пунктах 11, 12 кошти, сплачені за участь у пробному ЗНО не повертаються (відповідно до абзацу 4 пункту 1.6. Порядку надання платних освітніх послуг державними та комунальними навчальними закладами, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства економіки України та Міністерства фінансів України від 23.07.10 р. № 736/902/758).

Перейти до реєстрації